رویه های بازگرداندن کالا ها

رویه های بازگرداندن کالا در جالیزا

رویه های باز گرداندن کالا در جالیزا

ما در جالیزا سعی کرده ایم تمامی کالا ها را با تضمین کیفیت و بهترین نوع هر کالا را برای شما گلچین کرده و ارسال کنیم ولی در صورتی که قصد مرجوع کردن سفارش خود را دارید، لطفا متن زیر را با دقت بخوانید و با ما در ارتباط باشید. 

قبل از هرگونه تماس و ارسال پیام به پشتیبانی جالیزا برای تعویض و یا مرجوع کردن کالا لطفا متن زیر را بخوانید و در صورتی که پاسخ خود را دریافت نکردید با پشتیبانی جالیزا در ارتباط باشید تا مشکل را برطرف کنیم.

۱.کالاهایی که جزء دسته بندی بهداشتی و یا اقلام خوراکی باشند، به علت حساس بودن، به هیچ عنوان مرجوع نمی شوند مگر در مواردی که کالای ارسال شده دارای نقصی بوده باشد که عملا بلا استفاده باشد در این صورت با هماهنگی با پشتیبانی بدون مرجوع کردن کالا جایگزین آن بدون هیچ عذر و بهانه ای کاملا رایگان برای شما ارسال خواهد شد. لطفا در خرید این اقلام نهایت دقت را به خرج دهید تا خاطره خوبی از خریدتان باقی بماند.

۲.کالاهای ارسالی معمولا دارای راهنمای مصرف و نحوه استفاده در کنار محصول می باشند. لطفا هنگام بازکردن محصول و استفاده از آن حتما به راهنمای استفاده از محصول توجه کنید تا به بهترین شکل از محصول استفاده کنید و دچار عدم کارایی یا خرابی کالاها نشوید.

۳.محصولات موجود در دسته بندی های بهداشتی و خوراکی های فروشگاه جالیزا به هیچ عنوان جنبه درمانی و دارویی ندارند و راهنمای مصرف هر کالا روی محصول به دقیق ترین شکل درج شده و قبلا از استفاده حتما راهنمای مصرف بایستی مطالعه شود و این اقلام به هیچ عنوان نباید جایگزین داروهای شما یا سایر روش های درمان شما شود، و همچنین اگر مشکل یا عارضه ای دارید قبل از استفاده از هریک از محصولات حتما با پزشک خود مشورت کنید.

۴.محصولات موجود در فروشگاه با هم نام و مشخصاتی که در توضیحات محصول درج شده برای شما ارسال خواهد شد و صرفا مشخصات درج شده در توضیحات معیار اصالت کالای ارسالی خواهد بود و تفاوت جزیی در تصاویر محصول به علت تغییر بسته بندی از سوی تولید کننده دلیل بر تفاوت محصول نخواهد بود لذا در حین بررسی کالای دریافتی به مشخصات آن توجه کنید.

۵.تمامی سعی ما در جالیزا بر آن است که بهترین نوع کالا را برای شما ارسال کنیم و مانند خانواده ای بزرگ همیشه کنار هم باقی بمانیم ولی چنانچه مغایرتی در کالای دریافتی مشاهده کردید لطفا هرچه سریع تر با پشتیبانی ارتباط برقرار کنید و راهنمایی های لازم را در خصوص اثبات مغایرت کالای دریافتی و سفارش داده شده را دریافت کنید و سپس اقدامات لازم و هماهنگ شده را انجام دهید.

۶.مشتریان ما در جالیزا بزرگترین سرمایه کسب و کار ما هستند و همیشه سعی خواهیم کرد رضایت شما عزیزان را جلب کنیم تا در کنار شما و با کمک شما رشد کنیم و خاطره خوبی از جالیزا را در ذهن شما باقی بگذاریم ولی با نهایت احترام از شما خواهش خواهیم کرد به هیچ عنوان موارد زیر را انجام ندهید تا با نهایت کیفیت و دقت پروسه درخواست شما را انجام دهیم ما به شما اطمینان خاطر می دهیم که به هیچ وجه درخواست های شما بی پاسخ نخواهد ماند.

از مرجوع کردن کالا بدون هماهنگی با پشتیبانی و قبل از بررسی توسط پشتیبانی جدا خودداری کنید، در این صورت درخواست مرجوع یا تعویض کالای شما با مشکل روبرو خواهد شد.

چنانچه کالای ارسالی شما معیوب بوده باشد لطفا هیچ گونه تغییراتی در هیچ قسمت از آن اعمال نکنید تا تیم پشتیبانی بتواند مشکل را بررسی و رفع کند، در چنین حالتی کالای شما تعویض می شود یا در صورت امکان قسمتی که دارای نقص بوده باشد برای شما به طور رایگان ارسال می شود ولی در صورتی که بدون هماهنگی با پشتیبانی تغییراتی اعمال کنید امکان تعویض یا مرجوع کردن کالا را نخواهید داشت.

از مخدوش کردن یا از بین بردن بسته بندی کالاها پرهیز کنید. برخی از تولیدکنندگان کالاهای فروشگاه تضمین کیفیت و گارانتی تعویض ارایه کرده اند و این امتیاز در صورتی قابل استفاده است که کالای ارسالی با همان شکل و بسته بندی که برای شما ارسال شده بازگردانده شود و در غیر این صورت از انجام این کار برای شما معذور خواهیم بود.

ما همیشه با نهایت حوصله و انرژی کار درخواست های شما را انجام خواهیم داد ولی برای همکاری بیشتر با تیم پشتیبانی و افزایش سرعت پردازش درخواست ها در صورتی که در تماس با پشتیبانی از شما خواسته شد تا تصویری از محصول ارایه دهید حتما با صداقت و دقت جزییات نقص ها و عیب های کالا را شرح دهید تا بدون اتلاف وقت مشکل شما برطرف شود و انرژی زیادی هم از تیم پشتیبانی جالیزا گرفته نشود تا همچنان بتوانیم با نهایت کیفیت خدمت رسانی کنیم.

وظیفه تیم پشتیبانی جالیزا جلب رضایت همه مشتریان خواهد بود و تک تک شما برای ما مانند سفیرانی برای تبلیغ خدمات و کالاهای ما خواهید بود. پس در صورت وجود هرگونه مشکل و درخواست لطفا با نهایت حوصله و آرامش خاطر با همکاران ما در ارتباط باشید تا با بالاترین رضایت و خاطره ای خوب شما را همراهی کنیم.

برای دسترسی سریع تر به پشتیبانی از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهید داد.

 

 

بستن
مقایسه
شروع چت
پشتیبان آنلاین است...
سلام، سوالی دارید بپرسید سریع جواب میدیم...